7 Tipů, jak pečovat o svůj zrak

Jak by měla vypadat preventivní péče o zrak bez ohledu na oční vady? Popisujeme sedm základních pravidel, jak by měl každý člověk pečovat o svůj zrak.

1. NOSTE PŘEDEPSANÉ DIOPTRICKÉ BRÝLE
Pokud máte předepsané dioptrické brýle, noste je. Zabráníte tím namáhání očí a bolestem hlavy. Pokud si nejste jisti ohledně vašich dioptrií, nečekejte a objednejte se online na vyšetření zraku.

2. POBYT VENKU
Každý člověk, obzvláště potom děti by měli trávit denně na čerstvém vzduchu dvě hodiny. Napomáhá to zdravému vývoji zraku a vyhnutí se krátkozrakosti
To také pomáhá jejich očím vyvíjet se zdravým způsobem a pomáhá jim vyhnout se rozvoji krátkozrakosti.

3. NOSTE SLUNČENÍ BRÝLE
Vždy, když je venku krásně, myslete také na vaše oči a dopřejte jim UV ochranu v podobě kvalitních slunečních brýlí.


4. UDRŽUJTE PRAVIDLO 20/20/20
Pokud jste jedni z těch, kteří pracují u PC, doporučuje se udržovat toto pravidlo: po každých 20 minutách se dívejte 20 vteřin na předmět vzdálený 6 metrů (20 stop). Díky tomuto pravidlu se vyhnete únavě očí a bolestem hlavy.

5. DODRŽUJTE OČNÍ HYGIENU
Dbejte na to, aby vaše kosmetika nijak neuškodila vašim očím a blízkému okolí. Vyhnete se tím kožním i očním infekcím. Oční hygiena spočívá také v pravidelné výměně štětců, ve kterých se hromadí velká spousta bakterií.

6. MYSLETE NA PREVENCI
Preventivní oční vyšetření dokáže odhalit oční onemocnění včas a předejít tak poškození zraku. Objednejte se na prevenci i tehdy, kdy nepozorujete jakékoliv problémy. Dejte si do kalendáře připomenutí, abyste oční kontroly absolvovali pravidelně. Své oči byste si měli nechat zkontrolovat každé jeden až dva roky.

7. UDRŽUJTE ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL
Omezte užívání digitálních technologií a mějte vyváženou stravu, která vašemu tělu včetně zraku dodá potřebné vitamíny a minerály.


Nejnovější články