Dioptrické brýle nebo kontaktní čočky?

Jestli patříte mezi ty, kteří jsou stále nerozhodní a řeší otázku brýle versus kontaktní čočky, přinášíme pár užitečných informací, které by vás měli inspirovat k ideálnímu řešení situace.

Často se doporučuje jít střední cestou a kombinovat dioptrické brýle s kontaktními čočkami. Možná se tato varianta zdá jako nevhodná, nicméně tuto variantu doporučujeme z jednoho prostého důvodu – kombinace brýlí a čoček je prospěšná vašemu zraku. Dioptrické brýle pomáhají vašim očím v dostatečném přívodu živin, především pak kyslíku ze slzného filmu. Vedle toho kontaktní čočky jsou ideální pro různé aktivity, kdy jindy brýlové obruby omezují pohyb, a také šíři zorného pole očí.

BRÝLE „NA DOMA“, ČOČKY „NA SPORT“

Je tedy zřejmé, že se volba mezi dioptrickými brýlemi a čočkami odvíjí od vašich aktivit.Lidé často používají kontaktní čočky v práci či ve škole a během víkendu či po pracovní době je vymění za brýle. Prostě takové „brýle na doma“. Naopak aktivní sportovci často používají kontaktní čočky při svých sportovních aktivitách a dioptrické brýle nasadí v práci.
Někdo použije na sport raději kontaktní čočky a brýlové obruby si nechá třeba k televizi.
Tak či onak, vždy je dobré zrak vždy přeměřit aby vám brýle i čočky opravdu seděly na míru.

PRAVIDLA NOŠENÍ KONTAKTNÍCH ČOČEK

Časté nošení kontaktních čoček má i své nevýhody – dochází například k tomu, že oko nemůže přirozeně „dýchat“, další z věcí je také riziko zanesení nečistot do oka. Je proto důležité se věnovat správnému uchování čoček. Brýle proti tomu mají tu výhodu, že stačí občas otřít hadříkem na brýle.

Brýle jsou praktické někdy i vhodnější – oproti čočkám nemusíte přemýšlet, zda máte čisté ruce při manipulace s čočkami, zda s sebou máte pouzdro na čočky s vhodným roztokem.

JAK NA APLIKACI KONTAKTNÍCH ČOČEK

Pro aplikaci kontaktních čoček není třeba „vyšší dívčí“, nicméně je dobré při jejich aplikaci a používání znát základní pravidla. Mimo jiné nepodcenit výběr těch správných typů, které vám budou opravdu sedět na míru. Před první aplikaci doporučujeme vyhledat odbornou pomoc. Náš specializovaný tým vás provede první aplikací kontaktních čoček včetně vyšetření zraku.

Nejnovější články